fbpx
Nahrávam…

Škandál

QVIQVEQ

Stalo sa toto:

Jeden malý chlapček sa raz dozvedel, že na jeho škole bude maškarný ples. Ohromne sa zaradoval a ihneď si začal pripravovať masku. Od ocka vyžobral staré policajné motorkárske rukavice, ktoré mu siahali až po plecia. Od babky dostal pestrofarebnú šatku, ktorú si omotal okolo pása. Obliekol si bratove tmavohnedé mečestráky, ktoré mu boli obrovské a tak si ich podkasal a stiahol starým vojenským remeňom. Cez oko si dal pásku a do ruky odlomený háčik z vešiaka. Fúzy si namaľoval čiernou fixkou. Celé to korunoval papierovým klobúkom, potrhaným a na poslednú chvíľu prefarbeným na čierno.

„Mami, ako vyzerám?” pribehol za mamkou.

„Super miláčik, si prekrásny Zorro,” povedala mamka.

„Ale ja som Jack Sparrow,” povedal chlapček, „ty tomu nerozumieš,” a odbehol za ockom.

„Vyzeráš super,” povedal ocko, „si Kapitán Čierna Brada?”

„Som Jack Sparrow!” vykríkol chlapček. A odbehol za dedkom, babkou, tetou a dokonca susedou. Všetci ho pochválili a povzbudili. Nakoniec zašiel za starším bratom.

„Ti drbe? Tak chceš ísť do školy?” realisticky zhodnotil chlapčekov vzhľad brat.

„Som Jack Sparrow!” povedal spurne chlapček.

„Ťa tam zožerú. Aspoň si umy tie fúzy a ten klobúk nechaj doma,” radil brat.

„A nie, a nie, a nie!” vykrikoval celou rodinou premotivovaný chlapček a odišiel vo svojej maske do školy na ples.

V škole ale rýchlo zistil, že pravdu mal brat a nie celá jeho ostatná rodina. Všetky deti boli vystrojené do nakúpených, našitých a napožičiavaných  masiek ktoré vyzerali asi tak o tisícpäťsto percent lepšie ako tá jeho. Začali sa mu vysmievať a keď sa ho pýtali, čo ako že má byť, hanbil sa povedať, že je Jack Sparrow, pretože Jackov Sparrowov vyzerajúcich úplne presne a dokonalo tam bolo asi deväť. A tak sedel v kúte a na svoje poníženie nezabudol do konca svojho života.

Čo je na tomto príbehu škandalózne?

No nič.

Škandál vypukol po tom, čo isté netuctové dievča žijúce v bubline s nepriestrelnými stenami podľahlo presvedčeniu, že má z bubliny vystúpiť a dať sa posudzovať v oblasti, kde je netuctový vzhľad napriek všetkému pokroku predsa len nevýhodou. Výsledok sa dal predpokladať. 

Vôbec nejde o to, že to celé začalo statusom poslanca pochybnej povesti.

Ľudia zodpovední za to neplnoleté netuctové dievča mali mať dostatok rozumu a životných skúseností, aby si uvedomili, čomu bude vystavená. Že nie každý Slovák bol vychovaný tak, aby vedel, že posudzovať cudzí vzhľad a to ešte nedaj Bože anonymne na internetoch je hrubá nevychovanosť.

 Dúfajme, že pre to netuctové dievča celý škandál nebude mať vážnejšie dôsledky.

A ak z toho celého vyvodí nejaké poučenie – tým lepšie.

Možno v budúcnosti napíše poslanec pochybnej povesti takýto status: „Na medzinárodnom ekonomickom fóre vystúpila s príspevkom o inflácii netuctová rečníčka. Je zjavné, že máme novú makroekonómku.”

A internety opäť vybuchnú.

Ale asi nie.

20/10/2021/

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.