fbpx
Nahrávam…

Spravodlivosť

QVIQVEQ

Vládna koalícia predvádza nijako skvelé výsledky prakticky vo všetkom, čoho sa dotkne. Je to až obdivuhodné. Oni zbabrali lotériu! Ako to dokázali? Veď je to prakticky nemožné. To ľahšie podpálite vodopád!

Navzdory tomu všetkému sa dosť veľa ľudí zhoduje na tom, že aspoň začal proces nastolenia spravodlivosti.

No…

Spravodlivosť by nastala, keby boli sudcami najvyššieho súdu deti. Tak od troch, do piatich rokov. Tie majú pre spravodlivosť a hlavne nespravodlivosť najvyšší cit. Kde sa to potom rokmi stráca?

Ale ako vyzerá tá naša skutočná slovenská spravodlivosť roku 2021?

Najvyššiepostavený zatvorený je pravdepodobne špeciálny prokurátor. Alebo policajný prezident. Beží vyšetrovanie, do súdov zatiaľ ďaleko.

Reálne právomocne odsúdení sú dvaja.

Bývalý polomafián a bývalý riaditeľ televízie. Obaja dostali devätnásť rokov. Za čo? Za vraždu? Za objednanie vraždy? Nie. Za vytlačenie papiera na starej tlačiarni. Aká veľká škoda vznikla vytlačením toho papiera? Nula eur. Podvod sa nepodaril.

Čo by na to povedal trojročný sudca najvyššieho súdu?

„Janko, títo ujovia vytlačili papier.”

„Doble.”

„Zatvoríme ich za to do väzenia?”

„Nie. Pojdu stať do kúta.”

„Ako dlho?”

„Bol to dlahý papielik?”

„Taký obyčajný.”

„Tak až do večele.”

Polomafiánov a zločinných bývalých riaditeľov televízií vysielajúcich reklamu prerušovanú filmami je potrebné potrestať. Ale spravodlivo. 

A hlavne… Je potrebné začať zhora a zgruntu. Nie čakať, na čo si ktorý kajúcnik účelovo spomenie.

Veď máme zrušené amnestie, nahrávku Gorily, nahrávku s hlasom podobným, film s pánom Počiatkom, nahrávku s bývalým generálnym prokurátorom, zákon o preukazovaní pôvodu majetku, daňovú kobru, čo by sme chceli viac?

Aha…

Chceli by sme spravodlivosť.

18/8/2021

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: