fbpx
Nahrávam…

Obchod

QVIQVEQ

V roku 2035 stav slovenskej verejnoprávnej televízie viac – menej kopíroval stav slovenského hospodárstva. To po niekoľkých vlnách epidémií a zelených experimentov poskytovalo rovnako utešený obraz, aký poskytuje pohľad na sedemdesiatročné tetovanie na celulitídnom zadku.

A tak sa vedenie po dohode s Čechmi rozhodlo odpredať niekoľko námetov starších relácií americkému kolosu Discovery Woke Channel.

Rokovania prebiehali v hale súkromnej vily na Slavíne (pretože vlastné priestory už televízia dávno prenajala, alebo predala), a boli veľmi zaujímavé.

„What is it „Dobré ráno stará mama”?” opýtal sa Američan a upevnil si gumičku sťahujúcu mu bradu do trojnásobného vrkôčika.

„To je pokračovanie seriálu „Dovidenia stará mama”,” odpovedal mu Slovák po slovensky, „dosť úspešného seriálu,” dodal bez začervenania. ,Títo Američania kúpia všetko,’ pomyslel si. Mal pre to dôvod. Kúpili už Okres na severu, Muža na radnici a aj pätnásť dielov z Tridsiatich prípadov majora Zemana. Pri Starej mame však krútili nosom. Asi ich nepresvedčili čísla sledovanosti.

„Dáme vám to grátis,” snažil sa Slovák, „keď kúpite ešte niečo.”

„Well,” súhlasil Američan a prehŕňal sa v papierových prezentáciach programov, ktorými bol zavalený celý stôl. Boli vytlačené na recyklovanom papieri recyklovaným atramentom, takže boli ťažko čitateľné a pri dotyku ruky mali tendenciu rozpíjať sa a trhať. Zato však vyšli tri až päťkrát drahšie ako keby boli vytlačené normálne. O porovnaní s prezentáciami v počítači ani nehovoriac! Ale bolo to tak na výslovné želanie americkej strany. „Nice,” dodal a skúmal jednu z prezentácií.

„Dovolíte?” Slovák opatrne prevzal od Američana vyblednuté listy recyklovaného papiera, „ale to je detský seriál,” povedal s prekvapeným výrazom v tvári, „Leto s Katkou,” dodal, „sedem dielov, vidiecke prostredie, možnosť adaptácie na americké pomery…” Keď videl na Američanovej tvári záujem, pokračoval: „Malá Katka…”

„How old?” opýtal sa Američan.

„Ten,” odpovedal Slovák výnimočne po anglicky a pokračoval, „prichádza na dedinu na prázdniny, pretože jej matka cestuje na mesiac za otcom do Iraku alebo kde a nemôže ju vziať so sebou. Tu však zisťuje, že jej príbuzná, u ktorej mala mesiac bývať je v nemocnici. Domov sa vrátiť nemôže a tak zostáva v zanedbanej chatrči, bez kúpeľne a WC na okraji dediny u svojho dosť vzdialeného príbuzného, starého mládenca …”

„How old?” opýtal sa znova Američan.

Slovák prelistoval papiere a pokrčil plecami. „About forty,” odhadol nakoniec.

„Nice woke adult theme,” zaradoval sa Američan, „how much cost it?”

„Nie, nie, to ste nepochopili, to je detský seriál,” snažil sa vec vysvetliť Slovák, ale prekladateľ ho prerušil.

„Je naozaj nutné vysvetľovať im to? Aj tak si to natočia podľa seba.”

A tak vznikol v Amerike v roku 2035 seriál „Summer with Catherine”. naozaj veľmi woke a veľmi pre dospelých.

14/8/2021

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.